Quick Links
Skip to main contentSkip to navigation

Sidney Community School District

  • Katherine Adkisson

    Elementary Associate
  • Randy Albright

    High School Administrative Assistant
  • Aleria Alexander

    kindergarten
  • Rhonda Almquist

    Junior High /High School Science
  • Ann Andrews

    Elementary Cook
  • Jessica Athen

    Guidance Counselor
  • Hannah Baldwin

    High School Associate
  • Jennifer Beck

    Junior High / High School Science
  • Ben Berberich

    iJag
  • David Brake

    High School Custodian
  • Melody Brake

    Elementary Associate
  • Kaitlyn Brocka

    High School English
  • Libby Brumbaugh

    Tech Coach
  • Luke Buttry

    Junior High / High School Social Studies
  • Kristin Buza

    2nd Grade
  • Chelsey Cozad

    Preschool
  • Sarah Crockett

    3-6 Title
  • Mackenzie Daffer

    High School Study Hall Monitor
  • Diane Davis

    Elementary Associate
  • Ashley Dawson

    2nd Grade
  • Dave Dowling

    6th Grade
  • Teresa Focht

    Junior High English and High School Physical Education
  • Lisa Francis

    High School Associate
  • Trisha Glockel

    Business Manager
  • Lori Goodman

    Lifeskills
  • Allison Gregg

    5th Grade
  • Lisa Gross

    High School Associate
  • Jessica Guiser

    High School Associate
  • Megan Halvorson

    K-2 Title/ELL
  • Carley Ham

    Elementary Associate
  • Crystal Ham

    Elementary Associate
  • Carrie Hansen

    Art
  • Carrie Harris

    Elementary Associate
  • Roni Hayes

    Junior High / High School Associate
  • Susan Hicks

    Elementary Associate
  • Rhonda Hobbie

    Elementary Associate
  • Charles Hollis

    9 -12 English
  • Tim Hood

    Superintendant
  • Brittany Hossle

    1st Grade
  • Ariel Jackson

    High School Cook
  • Allison Jensen

    School Based Interventionist
  • Brad Johnson

    Nutrition Director
  • Alex Killpack

    School Resource Officer
  • Logan Landwehr

    High School Special Education
  • Paige Landwehr

    High School Physical Education and Health
  • Aaron Lang

    Technology Coordinator
  • Cassie Lang

    5th Grade
  • Dyan Larsen

    9-12 Mathmatics
  • Kent Larsen

    High School Business
  • Danielle Lebaugh

    Elementary Custodian
  • Tammy Lee

    kindergarten
  • Tim Lemrick

    Transportaion Director
  • Ashton Luke

    School Resource Officer
  • Sarah Madison

    High School Special Education
  • Ashley McClary

    3rd Grade
  • Amy McClintock

    Resource
  • Macayla McCollum

    Elementary Associate
  • Rick McIntyre

    High School Cook
  • Erika Mitchell

    Nurse
  • Melinda Olson

    Elementary Associate
  • Kathy Osborne

    4th Grade
  • Kim Payne

    High School Principal
  • Josh Poe

    Grounds and Maitenence Director
  • Deb Robinson

    High School Associate
  • Andrea Russell

    1st grade
  • Donnie Sears

    PE
  • Janice Shanno

    Junior High Mathematics and Computer Science
  • Quinn Sheldon

    High School Agriculture
  • Jedd Sherman

    High School Spanish
  • Brianne Smith

    Preschool
  • Cortney Sparks

    Elementary Library Associate
  • Amber Spurlock

    Secretary
  • Marcia Sunderman

    Junior High / High School Lifeskills
  • Liz Tedder

    Elementary Cook
  • Stephen Thatcher

    Alternative School and High School Social Studies
  • Shawn Thompson

    Industrial Tech
  • Melody Van Scyoc

    High School Associate
  • Hannah Volker

    Elementary Associate
  • Olivia Ware

    Elementary Associate
  • Shannon Wehling

    Elementary Principal
  • Terry Whitehead

    High School Auto Technology
  • Wendy Widger

    Music
  • Bridgette Wilson

    Elementary Associate
  • Mary Woltemath

    High School Nurse
  • Gail Younts

    JH/HS Art
  • Nicole Zavadil

    Junior High / High School Band and Vocal